Zarejestruj się i dołącz do programu lojalnościowego! Zobaczysz, że warto!

Tajemnice Dziwnolasu

Dawno, dawno temu był sobie las. Nie było jednak zwykły las, a taki, który skrywa niebezpieczne, acz fascynujące, prastare tajemnice. Pogłosek o tym, co wydarzyło się pod rozłożystymi koronami drzew, jest wiele: jedni mówią o tym, że w Dziwnolesie znajduje się chatka złowieszczej Baby Jagi, inni, że pod leśnym mostem czyha troll. Prawda to, czy jedynie legendy? Tego dowiedzą się tylko śmiałkowie, którzy wkroczą do lasu.

O czym są Opowieści Baśniomistrza RPG?

Opowieści Baśniomistrza to kooperacyjna paragrafówka z elementami gry fabularnej, wydana przez Black Monk Games. Gra paragrafowa garściami czerpie inspirację z folkloru, europejskich baśni oraz klasycznego fantasy, tworząc historię, w której losami bohaterów kieruje dzielna drużyna.

Leśna gęstwina jest pełna magii i tajemnic, a każda z nich stanowi niesamowitą opowieść. Wkraczając do lasu, spotkasz baśniowe istoty, złowrogich przeciwników oraz drogocenne, choć prawdopodobnie pilnie strzeżone skarby. Czy wejdziecie do Dziwnolasu, mierząc się ze wszystkimi jego sekretami?

Przyczółek oferuje polskojęzyczne wersje gier paragrafowych Opowieści Baśniomistrza.

Dlaczego warto?

  • Wyrusz na przygodę skierowaną do fanów baśniowego fantasy - niezależnie od wieku. 
  • Poznaj magię gier fabularnych, łącząc je z paragrafówkami! Opowieści Baśniomistrza stanowią idealny start dla osób zainteresowanych RPG, które jeszcze nigdy wcześniej nie miały okazji, by zagrać. 
  • Zadecyduj o tym, kim będzie Twoja postać, mając do dyspozycji aż 14 opcji. Wśród nich odnajdziesz zarówno znane postacie, jak Czerwony Kapturek czy Wiedźma, klasyczne archetypy takie, jak Złodziejka lub Czarodziej, jak również bardziej niecodzienne: Szkot, czy Naturalista.
  • Ciesz się ogromną liczbą możliwych rozwiązań, wpływając na fabułę oraz współtworząc opowieść z grupą znajomych, rodziną, lub solo. 
  • Korzystaj z prostej i łatwej do zapamiętania mechaniki, opartej na puli kości czterościennych.

Czego potrzebujesz, aby zagrać?

Aby wejść do Dziwnolasu, przygotuj:

Opowieści Baśniomistrza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium