SPRAWDŹ NAS! Zarejestruj się i zgarnij 5% rabatu na pierwsze zamówienie (no i dołączysz do programu lojalnościowego ;). Zobaczysz, że warto!

Mapy taktyczne

Każdy kto interesuje się choć trochę historią gier fabularnych, ten doskonale wie, że wywodzą się one bezpośrednio od figurkowych gier bitewnych, rozgrywanych na dużych stołach z makietami budynków i terenów, mającymi imitować prawdziwe pole walki. 

Ustalenie bieżącej sytuacji taktycznej w trakcie walki, to nieodłączny element gier bitewnych, który przeniknął do pierwszych edycji Dungeons & Dragons - i pozostał w nich aż do dnia dzisiejszego. Współcześnie nadal istnieje wiele gier RPG, szczególnie w nurtach klasycznych, tradowych, czy neo-tradowych, które kładą duży nacisk na taktycznie prowadzone bitwy; gdzie istotne jest położenie naszej postaci na polu walki, zasięgi ruchu, broni, czarów, czy pole widzenia przeciwników. Takie rzeczy trudno rozstrzygać prowadząc starcia opisowo w tzw. teatrze wyobraźni. Dlatego warto korzystać w takich sytuacjach z map taktycznych!

Oczywiście można taką rozgrywkę prowadzić z użyciem kartki papieru, ołówka i szkicować wszystko na papierze, ale raz, że nie jest to wygodne, a dwa, powstaje pytanie: po co? 

W Przyczółku polecamy profesjonalne, wygodne i efektywne rozwiązania, szczególnie wtedy, gdy pozwalają skupić się na najważniejszym, czyli na dobrej zabawie!

 

Mapy taktyczne

Kieszonkowa Mapa Taktyczna RPG Kieszonkowa Mapa Taktyczna RPG
Producent: Przyczółek
Cena:

149,95 zł

szt.
zobacz więcej

Mapy taktyczne do gier RPG - suchościeralna magia!

To fantastyczne, jak dzisiejsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że obcowanie z naszym ukochanym hobby, jakim są gry fabularne, jest jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.

W Przyczółku przygotowaliśmy dla Was kieszonkową mapę taktyczną, która jest suchościeralną matą z naniesionymi na nią trzema siatkami: heksagonalną oraz dwiema kwadratowymi o bokach jednego centymetra i jednego cala. To właśnie dzięki nim mata staje się uniwersalnym narzędziem w każdej grze RPG wspierającej taktyczne prowadzenie starć. Dołączony do zestawu czarny marker wysokiej jakości, jest dokładnie tym czego potrzebujecie by wygodnie korzystać z tego kieszonkowego cudu, który po złożeniu ma rozmiary przeciętnego smartfona! 

Każda mapa potrzebuje znaczników!

Wszyscy dobrze wiemy, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, a gdy chodzi o mapy taktyczne do gier RPG, to ich doskonałym uzupełnieniem stają się kolorowe znaczniki, które w łatwy i wygodny sposób pozwolą szybko zobrazować rozstawienie przeciwników, czy ważne punkty na mapie. 

A może oglądaliście Stranger Things i z fascynacją obserwowaliście, jak młodzi bohaterowie serialu wzbogacali rozgrywkę w Dungeons & Dragons, ustawiając na stole figurki do RPG, przedstawiające dzielnych poszukiwaczy przygód i straszliwe monstra, które stają im na przeciw? 

Przyczółek: miejsce dla graczy jest sklepem, w którym znajdziecie to wszystko i wiele więcej fantastycznych gier i gadżetów, sprawiających, że dobra zabawa wejdzie na wyższy level!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium