SPRAWDŹ NAS! Zarejestruj się i zgarnij 5% rabatu na pierwsze zamówienie (no i dołączysz do programu lojalnościowego ;). Zobaczysz, że warto!

Gra Age of Sigmar stała się następcą najpopularniejszej figurkowej gry bitewnej osadzonej w klimatach fantasy, czyli Warhammera Fantasy Battle. Podobnie jak swój protoplasta jest to obszerny tytuł, w którym ścierają się wielkie armie, a rozgrywka może trwać wiele godzin.

To, co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą, gdyż nie każdy miłośnik gier bitewnych jest w stanie wygospodarować tyle czasu na rozegranie jednej bitwy. Dlatego też bardzo szybko pojawiły się skromniejsze i szybsze w rozegraniu gry figurkowe, które pozwoliły zapełnić tę niszę.

Tak jak Warhammer 40000 doczekał się mniejszego i szybszego brata w postaci gry Kill Team, tak i Age of Sigmar doczekało się podobnej gry w postaci Warcry

Czym jest Age of Sigmar: Warcry?

Age of Sigmar: Warcry jest figurkową grą bitewną rozgrywaną w trybie potyczki (ang. skirmish), w której dwie lub więcej osób grających przejmuje dowodzenie nad niewielkimi drużynami składającymi się z kilku do kilkunastu modeli i toczą między sobą dynamiczne starcia.

Każda jednostka w drużynie ma swoje indywidualne statystyki, zdolności oraz wyposażenie i porusza się, a także atakuje niezależnie od pozostałych. Dzięki temu gra nabiera taktycznej głębi, a gracze muszą wspinać się na wyżyny swojej kreatywności, by wykorzystać każdą okazję na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Starcia toczone są na specjalnych planszach, które reprezentują pola bitew, na których rozstawiane są jednostki oraz różnorodne elementy terenu reprezentujące scenerię danej potyczki. 

Ważną częścią figurkowych gier bitewnych jest aspekt kolekcjonerski i modelarski.  Znajdujące się w zestawach do gry modele są przygotowane do samodzielnego sklejenia i pomalowania. Armia każdej z osób grających będzie wyglądać unikatowo, zależnie od tego, jaki styl malowania wybierze.

Czego potrzebujecie, by zagrać w Age of Sigmar: Warcry?

Jeżeli graliście w Warhammer: Age of Sigmar i posiadacie w swojej kolekcji figurki do tej gry, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je również w Warcry, gdyż gra jak najbardziej na to pozwala. 

Jeśli jednak chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z grami bitewnymi właśnie od niej, to podpowiadamy, by zacząć od zestawu startowego Warcry: Heart of Ghur.

Znajdziecie w nim wszystko, co niezbędne, by dwójka graczy mogła zapoznać się z zasadami rozgrywki i stoczyć swoje pierwsze potyczki wojownikami domeny Chaosu w fantastycznym i brutalnym świecie Age of Sigmar, w tym zestaw kości i miarkę calową. 

W Przyczółku kochamy bitewniaki!

Przyczółek: miejsce dla graczy, to sklep, w którym kochamy wszystkie gry, a gry bitewne zajmują w naszych sercach szczególne miejsce. Dlatego zadbaliśmy o to, by każda osoba zafascynowana figurkowym hobby miała dostęp do szerokiego wyboru najlepszych gier i akcesoriów. 

Oprócz samych figurek znajdziecie u nas pełno narzędzi modelarskich od renomowanych producentów — farby, pędzelki, kleje, wzorniki, miarki, elementy do tworzenia makiet terenów. To wszystko czeka właśnie na Was!

W naszej głównej siedzibie w Piastowie pod Warszawą urządzamy regularne warsztaty z malowania figurek, na które serdecznie zapraszamy. 

Sprawdź nas — przyjdź, zobacz, zostań!

Warcry

Warcry Questor Soulsworn Warcry Questor Soulsworn
Producent: Games Workshop
Cena:

194,95 zł

zobacz więcej
Warcry Askurgan Trueblades Warcry Askurgan Trueblades
Producent: Games Workshop
Cena:

209,95 zł

zobacz więcej
Warcry Tarantulos Brood Warcry Tarantulos Brood
Producent: Games Workshop
Cena:

194,95 zł

zobacz więcej
  • Dostawy z zeszłego miesiąca
Warcry Heart of Ghur Warcry Heart of Ghur
Producent: Games Workshop
Cena:

699,96 zł

zobacz więcej
  • Ostatnia szansa!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium