SPRAWDŹ NAS! Zarejestruj się i zgarnij 5% rabatu na pierwsze zamówienie (no i dołączysz do programu lojalnościowego ;). Zobaczysz, że warto!

Gry paragrafowe lub solo RPG

Gry fabularne to hobby zaliczane (podobnie jak gry planszowe) do nurtu gier towarzyskich, czyli takich, które do zabawy potrzebują przynajmniej dwóch osób. Nawiązując do klasyka, aby wyruszyć w drogę, należy zebrać drużynę, co w przypadku gier RPG ma wiele sensu, ale czasami to nie jest możliwe. Co wtedy?

Na szczęście tych wszystkich osób, które z różnych względów nie mogą bądź nie chcą przeżywać przygód wspólnie z innymi ludźmi, na rynku pojawiły się gry paragrafowe oraz solo RPG. Nie mogło ich zabraknąć również w Przyczółku!

Gry paragrafowe i solo RPG - podobne, ale nie tożsame

Chociaż zarówno gry paragrafowe, jak i solo RPG należą do nurtu gier towarzyskich i tzw. gier książkowych, a także są przeznaczone dla jednej osoby grającej, to jednak różnią się od siebie zasadniczo na poziomie formy rozrywki, jaką oferują. 

Gry paragrafowe swoje miano noszą od podziału treści zawartej w nich przygody lub przygód na mniejsze, numerowane fragmenty zwane paragrafami. Rozgrywkę zwykle zaczyna się od rozdziału startowego, by po zapoznaniu się z jego treścią zdecydować się na jedną z kilku dróg, które odsyłają osobę grającą do kolejnych paragrafów. Historie się rozgałęziają, ale nie każda prowadzi do szczęśliwego zakończenia. Do tego dochodzą elementy losowe, jak rzuty kostką lub zarządzanie zasobami, co ma dodatkowy wpływ na przebieg gry.

W przypadku gier solo RPG zwanych grami fabularnymi dla pojedynczego gracza nie ma ograniczenia wynikającego z podziału na paragrafy i konieczności ich powtarzania przy kolejnych podejściach. Są to pełnoprawne gry fabularne skonstruowane tak, by jedna osoba mogła przy pomocy wbudowanej w nie mechaniki i własnej wyobraźni przeżywać przygody w fantastycznych światach bez konieczności udziału osób trzecich. 

Jakie z tych gier znajdziecie w Przyczółku?

W naszym sklepie internetowym zadbaliśmy o to, by na naszych półkach nie zabrakło również gier, w które można zagrać samemu i świetnie się przy tym bawić!

Jeśli lubicie klimat lovecraftowskiego horroru, a nieopisana i niewysłowiona groza powoduje u Was przyjemny dreszczyk emocji, to koniecznie zerknijcie na serię paragrafówek Choose Cthulhu od Black Monk Games. Gwarantujemy - będzie strasznie!

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych łowcach solowych przygód - gry z serii Baśniogra zapewnią długie godziny rozgrywki i niesamowitych historii. Stale rozszerzamy także ofertę gier solo RPG, którą otwiera, chociażby oniryczny Koci SenObiecujemy - w Przyczółku będzie tego więcej!

Dla jednego gracza mamy nie tylko paragrafówki!

Dla wszystkich miłośników solo rozgrywek oraz wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować, mamy świetną wiadomość! Przyczółek: miejsce dla graczy ma również bogaty wybór gier planszowych z trybem solo! Nikt już Wam nie sprzątnie ukochanej frakcji, czy pionków w ulubionym kolorze sprzed nosa!

Sprawdźcie sami! Żadna przygoda nie będzie na Was czekać wiecznie!

Gry paragrafowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium