Zarejestruj się i dołącz do programu lojalnościowego! Zobaczysz, że warto!

Baśń inna niż wszystkie

Zbierzcie się, moje drogie i usiądźcie wkoło. Zapalcie świece, które rozjaśnią ciemność tej nocy. Będą symbolem wciąż tlącej się nadziei. Niechaj ogień z pobliskiego kominka ogrzeje wasze serca oraz zziębnięte ciała, gdyż opowieść, którą dziś usłyszycie, będzie... Inna. Mrożąca krew w żyłach. Pełna trudnych decyzji, skomplikowanych emocji i makabrycznych odkryć

Choć zapewne nie usłyszycie „Żyli długo i szczęśliwie”. Być może dobrym zakończeniem będzie samo życie. Przetrwanie tego, co przeraża, przejęcie nad nim kontroli, a nawet zniszczenie zagrożenia. Któż to wie? To, jak potoczą się losy Żony Sinobrodego, zależy wyłącznie od was. 

Za oknem hula wiatr. Jeśli się mu przysłuchacie, być może usłyszycie tęskne głosy Sióstr. Każdy z tych szeptów pragnie skierować was w swoją stronę, przekonać do swych racji. Mogą przynieść zarówno ocalenie, jak i upadek. Wybierzcie mądrze, gdyż każda z żon Sinobrodego ma tylko jedną szansę.

O czym jest Bluebeard’s Bride RPG?

Bluebeard’s Bride to detektywistyczna gra fabularna w konwencji mrocznej baśni, przeznaczona dla 3-5 osób. Poznaj historię dziewczyny, która odkrywa makabryczną prawdę na temat swojego małżonka. Co przyniesie rozwiązanie tajemnicy śmierci poprzednich wybranek Sinobrodego? 

Doświadcz melancholijnego piękna klimatu z klasycznych powieści grozy oraz produkcji takich, jak „Crimson Peak” lub „American Horror Story”, wspierając narrację intuicyjną mechaniką PbtA (ang. Powered by the Apocalypse) oraz pytań, które można zastosować zamiast wykonywania rzutu kością. 

Bluebeard’s Bride jest grą zalecaną dla dojrzałego odbiorcy ze względu na tematykę horroru psychologicznego oraz przemocy. Przed rozgrywką zalecamy przypomnienie zasad BHS

Przyczółek oferuje polskojęzyczne i anglojęzyczne podręczniki do Bluebeard’s Bride.

Dlaczego warto?

  • Walcz, przekonuj i negocjuj jako jeden z pięciu głosów Sióstr, będących aspektami psychiki tytułowej Żony Sinobrodego.
  • Zachwyć się szczegółowymi, bogatymi ilustracjami w stylu XIX-wiecznych książek.
  • Daj się pochłonąć opowieści, której rozgrywka trwa około 2-4 godzin, stanowiąc doskonały plan na wieczór z grupą przyjaciół.
  • Ciesz się różnorodnością, prowadząc historię jako Zarządca lub kierując decyzjami Żony Sinobrodego jako jedna z Sióstr za każdym razem w inny sposób.
  • Postaw na płynność narracji dzięki prostej mechanice pytań, które nie zaburzą immersji Osób Grających ani Prowadzących.

Czego potrzebujesz, aby zagrać?

Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w:

Bluebeard's Bride PL

Bluebeard's Bride PL Bluebeard's Bride PL
Producent: Stinger Press
Nasza cena:

199,95 zł

szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium