SPRAWDŹ NAS! Zarejestruj się i zgarnij 5% rabatu na pierwsze zamówienie (no i dołączysz do programu lojalnościowego ;). Zobaczysz, że warto!

Czwartkowa dziatwa

Skąd się wzięły? A niech mnie, były tu od zawsze! Wiedziałam, że pewnego dnia o to zapytasz. Powiem Tobie, co czynić trzeba, jeśli któregoś z nich zagniewasz. Nie strachaj się, młoda panno. Siądź obok i posłuchaj jak za dawnych lat. Bo wiesz, one nie pokazują się byle komu. Masz dar, panienko. Pamiętaj, żeby szacunkiem je darzyć, a nie naruszą miru.

O czym jest Vaesen PL?

Vaesen to gra fabularna wydana przez Black Monk Games silnie inspirowana mitologią skandynawską, łącząca ją z konwencją gotyckiego horroru. Północna Europa XIX staje się świtem nowej cywilizacji, lecz postęp technologiczny zaczyna zagrażać onirycznemu światu, dostrzegalnemu tylko przez wybranych.

Dziatwa czwartku to ludzie, którzy potrafią dostrzegać vaeseny - istoty znane z nordyckich mitów, takie jak trolle, syreny albo wróżki. Wspólnie, za przewodnictwem kobiety o imieniu Linnea Elfeklint, dziatwa czwartku reaktywuje stowarzyszenie znane jako Zakon Artemidy, z czasem odkrywając historię całej inicjatywy oraz tego, co niemal doprowadziło ją do upadku.

Vaesen jest systemem RPG zalecanym dla dojrzałych odbiorców ze względu na wątki związane z gotyckim horrorem.

Przyczółek oferuje polskojęzyczne i anglojęzyczne podręczniki do Vaesen. 

Dlaczego warto?

    • Poznaj mityczne istoty, zapoznając się z bogatymi opisami 21 vaesenów oraz inspiracjami na związane z nimi przygody.
    • Odkrywaj tajemnice, tropiąc mityczne istoty, które z tajemniczych przyczyn dokonują niszczycielskich oraz makabrycznych aktów.
    • Stwórz stowarzyszenie, decydując o tym, kto zasili jego szeregi, rozbudowując siedzibę oraz odczuwając konsekwencje podejmowanych decyzji.
    • Korzystaj z mechaniki Year Zero Engine, będącej połączeniem zasad znanych z Obcego i Tajemnic Pętli 

Czego potrzebujesz, aby zagrać?

Aby zrozumieć kaprysy vaesenów, potrzebujesz:

Vaesen PL

Vaesen Mityczne Istoty Ponury sekret Vaesen Mityczne Istoty Ponury sekret
Cena:

149,85 zł

zobacz więcej
Vaesen Mityczne Istoty Podręcznik główny Vaesen Mityczne Istoty Podręcznik główny
Cena:

199,95 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium